Termíny

12.2.2018 19:00 - 31.8.2018 19:00 - Letní semestr 12.2. - 31.8.

1.7.2018 - 31.8.2018 - Prázdninový provoz katedry

Hledat
Pokročilé hledání
Profil katedry

Katedra bankovnictví a pojišťovnictví vznikla v roce 1990. Zabezpečuje výuku předmětů v oblasti komerčního bankovnictví, finančních trhů a burz, investičních analýz, finančních derivátů, řízení rizik, životního a majetkového pojištění a matematických metod využívaných ve finanční ekonomii. Odborná specializace v pedagogicko – výzkumné činnosti je dlouhodobě zaměřena na tři základní linie:

  • Bakovnictví
  • Pojišťovnictví
  • Finanční trhy

Katedra garantuje či spolugarantuje:

  •        – bakalářské obory Bankovnictví a pojišťovnictví a Finance,
  •        – magisterské obory stejných názvů, tedy Bankovnictví a pojišťovnictví a Finance a dále unikátní obor Finanční inženýrství, vedlejší specializace Peněžní ekonomie a bankovnictví a nově též Finanční inženýrství. Nová vedlejší specializace byla a je vyhledávána exaktněji zaměřenými studenty s kladným vztahem k matematice.

Výuka vychází  nejen z nejnovějších teoretických poznatků, ale též z praktických zkušeností získaných spoluprací s významnými finančními institucemi.

K zabezpečení výuky členové katedry vydali řadu knižních publikací a skript z uvedených oblastí, pravidelně přispívají do renomovaných našich i zahraničních časopisů, přednáší na konferencích a jejich výstupy se nacházejí i uveřejněné ve sbornících.

Integrální součástí práce katedry je vědecko – výzkumná činnost zaměřená na řízení rizik komerčních bank, investičních bank a pojišťoven a na oceňování bankovních, investičních a pojistných produktů.

Katedra se též podílí na organizování postgraduálních a specializovaných kurzů pro bankovní a finanční odbornou veřejnost.